PROJEKTO APRAŠYMAS

IKEA yra viena žinomiausių baldų didmeninkų kompanija pasaulyje. Šį pastatų kompleksą Malmėje parengė olandų architektai. Nepaisant to, kad šis kompleksas daro didžiulę įtaką Švedijos ir Malmės ekonomikai jis buvo pastatytas naudojantis pažangiausia technologija. Klientas pasirinkęs DESCON gavo:

BIM: Švedijoje projektuojant pastatus BIM nėra naujiena, todėl natūralu, kad klientas ieškojo projektuotojo gebančio dirbti su šiomis programomis. Šios technologijos įgalino paruošti aukšto lygio detalių projektus, kurių dėka net 8 skirtingos gamyklos galėjo gaminti komponentus reikalingus šiam statiniui be jokių klaidų.

Laikas: BIM technologijos ir visų projekto vystytojų patirtis leido pastatui iškilti per rekordinį laiką – vos 6 mėnesius.

Universalumas: Pastate buvo panaudotos įvairaus tipo konstrukcijos, kurias suprojektavo DESCON.

Kokybė:  Kartu su pastato konkursą laimėjusiu rangovu galėjome pasiūlyti klientui neįprastus sprendimus. Galėjome pasiūlyti savo sugalvotą ir įgyvendintą surenkamo sunkaus fasado pakabinimą atsitraukiant nuo kolonų. DESCON  įgyvendinti tai, kas daugeliui atrodė neįmanoma, todėl ir laimėjome konkursą nurungdami žinomus užsienio vardus. Pastato konstrukcijų projektas ir statybų procesas vyko taip sklandžiai, kad jį pastebėjo ir vienas garsiausių BIM technologijų tiekėjų Tekla. Šis pastatas buvo nominuotas ir pateko tarp Tekla BIM awards 2014 finalinių projektų.

PROJEKTO ILIUSTRACIJOS

PROJEKTO SKAIČIAI

Categories:
Client: IKEA Fastigheter AB
Location: Malmė, Švedija
Surface Area: 22,000 m2
Completed: 2014
Architect: Dorte Mandrup

NOMINACIJOS

STRAIPSNIAI

KITI PROJEKTAI

Kokias galimybes atveria BIM technologijos optimizuojant pastato konstrukcijas?