October 19 2016 0Comment
Ikea, BIM, Descon, Tekla BIMawards 2014

Descon projektuotas IKEA administracinis pastatas nominuotas TeklaBIM awards 2014

Ikea administracinis pastatas, biurai, viešbutis ir pasaulinių konferencijų centras sudaro naująją IKEA būstinę Malmėje. Šio išskirtinio projekto architektūrą projektavo Danijos architektų biuras Dorte Mandrup Arkitekter, o konstrukcinę dalį UAB “Descon”. Projekto greitą vystymą ir sklandų statybų procesą užtikrino BIM technologija, todėl natūralu, kad projektas turėjo vietą tarp geriausių 2014 metų projektuotų statinių, Tekla’os rengiamame TeklaBIM awards konkurse.

Dorte Mandrup Architektai pateikia savo viziją naująjai IKEA būstinei Malmėje

Danų kompanija Dorte Mandrup Arkitekter laimėjo viešąjį konkursą projektuoti šį IKEA statinį užimsiantį 25 000 kvadratinių metrų, susidedantį iš Pasaulinės konferencijų salės, naujosios IKEA būstinės, biurų pastatų ir viešbučio. Šis kompleksas garantuoja naudą ne tik kompanijai, tačiau ir visai Malmei.

Pasaulinis konferencijų centras, biurų pastatas ir viešbutis yra numatyti kaip vienas pastatų kompleksas su didžiule vizija išlaikyti kuo didesnį energinį našumą. Pastatai buvo suprojektuoti su integruota tvaria strategija, kuri su IKEA pagalba ištobulinta projektavimo metu, pasiekti vizijai – pastatyti “Žaliausią” pastatą atidarymo metu.

Pasaulinių konferencijų pastatas ir biurai yra didžiuliai, tačiau neformalūs darbo centrai. Konstrukcijose integruoti liukai ir saulės kolektoriai sumažina dirbtinės šviesos poreikį. Biurai yra suprojektuoti kaip didžiulės atviros erdvės, su optimaliai suplanuotais perėjimais iš vienos į kitą. Vienas pagrindinių architektūros ir dizaino elementų yra dvi dinamiškos laiptinės, kurios yra  kaip skatinančios bendravimą ir bendradarbiavimą tarp darbuotojų formaliai ir laisva forma. Ši skatinanti ir patogi aplinka yra įgyvendinta per atvirų erdvių dinamiką ir lankstumą.

Descon indelis naująjam IKEA projektui

DESCON inžinieriai stipriai prisidėjo prie BIM projektų visoje Skandinavijoje. Įmonė yra atpažįstama Skandinavijoje ir Baltijos šalyje ir nominuota atitinkamų regionų Tekla Global BIM awards. Šiuo metu už jų darbą prie IKEA būstinės Švedijoje projekte, kaip vieno geriausių BIM projektų.

Projektavimo metu buvo stipriai naudojamos įvairios BIM programos: Visos pastato dalys buvo projektuojamos su BIM 3D technologija, kolaboruojant su architektais ir kitų pastato dalių inžinieriais, taip optimizuojant laiką, procesus ir nenutrūkstamą tiekimo grandinę tarp rangovų.

“Mūsų sėkmės receptas yra tas, kad mūsų klientai gali būti ramūs ir užtikrinti tuo, kad projektas bus pastatytas greitai ir itin aukštos kokybės”,- teigia UAB “Descon” direktorius Mindaugas Dagys.

Tags: