PROJEKTO APRAŠYMAS

Lietuvos mažmeninės prekybos rinkos lyderė „Maxima“ viena pirmųjų Lietuvoje pasiryžo eiti skaitmeninės statybos keliu. Šis klientas pasirinko “DesCon’ dėl kelių priežasčių:

Kaštai: Klientas sutaupė pinigus dėl to, kad projekto nereikėjo koreguoti ar daryti iš naujo. Taip pat statybų metu nebuvo nenumatytų darbų, kurie galėjo ženkliai padidinti projekto sąmatą.

Tikslumas: Klientas rangovą rinkosi iš detalaus Darbo projekto, ko pasekoje, statybų metu neatsirado nenumatytų darbų ar medžiagų kiekių. Jau projektavimo stadijoje paaiškėjo reikiami kiekiai, todėl buvo galima susiplanuoti galutinę projekto sąmatą be didesnių nuokrypių.

BIM: Tai buvo pirmasis uab “Maxima” vystytojų projektas, kuriame buvo panaudotos BIM technologijos. Jos suteikia klientui galimybę sumažinti pastato eksploatacijos sąnaudas, užtikrinti efektyvų ir optimalų pastato išlaikymo planą. Projektavimo metu BIM klientui parodė ankstesnes 2D projektavimo klaidas (brėžinių nesuderinamumas, konstrukcijų ir inžinerinių elementų susikirtimas, nenumatyti darbai).

Laikas: Projektuodami padėjome tvirtą pamatą optimizuoti statybų laiką, ko pasekoje pastatas buvo baigtas per neįprastai trumpą laiką.

Pridėtinė vertė: Klientui pateikėme pastato “As Built” modelį, kuris visiškai atspindi jau pastatytą pastatą ir leidžia lengviau priimti sprendimus pastatą eksploatuojant.

Ilgametė patirtis: Mūsų patirtis tarptautinėje rinkoje projektuojant su BIM ir surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų projektuose leido klientui pasitikėti “DesCon”. Šis pasitikėjimas atvėrė kelią į naują skaitmenizuotos statybos kelią.

Tekla bim awards 2016,maxima, bim, descon

Šis projektas buvo naujas iššūkis klientui, rangovams ir kitiems gamintojams, nes šių statybų metu panaudotos Lietuvoje dar neįprastos BIM technologijos. Unikalus projekto vystymas leido ne tik atversti naują lapą statybų rinkoje, tačiau ir gana aukštai pakėlė kartelę. Šis projektas buvo nominuotas Tekla BIMawards 2016 ir pateko į galutinių pretendentų sąrašą, kartu su šiaurės ir vidurio Europos skaitmeninių statybų lyderiais – Suomijos projektuotojais.

PROJEKTO ILIUSTRACIJOS

PROJEKTO SKAIČIAI

Categories:
Client: Maxima
Location: Vilnius, Lietuva
Surface Area: 11 500 m2
Completed: 2016
Value: 15 000 000€
Architect: Gediminas Jurevičius

STRAIPSNIAI

KITI PROJEKTAI

Kokias galimybes atveria BIM technologijos optimizuojant pastato konstrukcijas?