PROJEKTO APRAŠYMAS

„Arkos“ verslo centras. Šis išskirtinio dizaino pastatas yra unikalus ne tik savo išvaizda, bet ir ypač dideliu A+ energiniu efektyvumu.

Ilgametė projekto vystytojų patirtis: Statybos rangovai „Yit Kausta“, architektai „G.Natkevičius ir partneriai, bei konstruktoriai-inžinieriai „DESCON“ drauge projektuoja ir stato pastatus jau daug metų ir puikiai dirba kartu prie tokio masto projektų. To pasėkoje yra rasti visi optimaliausi sprendimai, išvengiama klaidų.

BIM: Nei vienam iš projekto vystytojų nekyla klausimas – „kodėl naudoti BIM?”. BIM optimiziuoja procesus, panaikina klaidas, kurias galima padaryti naudojantis įprastu 2D projektavimu. Taip pat yra išvengiama konstrukcijų susikirtimo galimybių bei mažinami projekto kaštai.

Kaštai: BIM technologijos padeda taupyti kaštus ne tik projektavimo metu, kada buvo pritaikyti ekonomiškai optimalūs sprendimai, bet ir eksploatuojant pastatą. Taip pat kadangi pastatas yra A+ energinio naudingumo klasės, jo išlaikymas bus atitinkamai efektyvus.

Netradicinis dizainas ir konstrukcijos: Šis projektas žavi tuo, kad techniniai sprendimai priimti yra neeiliniai ir tuo pačiu sudėtingi. Po pastatu eis miesto gatvė, todėl reikėjo atlikti papildomus skaičiavimus ir pritaikyti netradicinius konstrukcijų sprendimus. Pastatas suprojektuotas panaudojant įtemptojo monolitinio gelžbetonio konstrukcijas.

PROJEKTO ILIUSTRACIJOS

PROJEKTO SKAIČIAI

Categories:
Client: YIT Kausta
Location: Kaunas, Lietuva
Completed: 2017
Architect: G. Natkevicius ir partneriai

KITI PROJEKTAI

Kokias galimybes atveria BIM technologijos optimizuojant pastato konstrukcijas?