October 19 2016 0Comment
Grand Office VIlnius, descon, energiškai efektyvus biurų pastatas

A klasės verslo centras “Grand office”

Visai šalia Vilniaus miesto centro iškilusiame pastate įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, užtikrinančios A klasės energinio efektyvumo privalumus. Šiuolaikiškas biurų pastatas yra draugiškas supančiai  aplinkai ir čia dirbantiems darbuotojams. A energinį efektyvumą lemia pastato sandarumas bei įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymas, vėdinimas, aukšto naudingumo rekuperatorinė sistema.

Architektūra

21 aukšto ir 10.380 kv. metrų ploto centras lengvai matomas bei patogiai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Naujasis biurų pastatas papildo darnią naujojo Viršuliškių centro plėtrą. Biurų pastato langai krypsta į žaliąją Pilaitės rajono pusę, o liftais kylantiems „Grand Office“ darbuotojams ir svečiams atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus miesto panoramą.

Darbuotojams ir svečiams neteks galvoti, kur palikti savo automobilį, nes trijų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė talpina 264 automobilių, dar 28 automobilių stovėjimo vietos įrengtos šalia pastato.

Pirmasis Grand officeaukštas skirtas klientų aptarnavimo skyriams ir pardavimų salonams, o likę 20 aukštų – biurams. Įrengtos sienos yra dažytos, lubos – iš mineralinio pluošto, įrengtas lubinis arba pakabinamas apšvietimas. Grindys biuruose padengtos kilimine danga, o liftų holuose  – akmens masės plytėmis.

Pastatas suprojektuotas taip, kad natūrali dienos šviesa apšviestų visa aukštą. Darbuotojų patogumui įrengta poilsio zona lauke, taip pat restoranas ir kavinė, ant stogo – lauko terasa ir apžvalgos aikštelė. Pastato aukštus ir požemines stovėjimo aikšteles aptarnauja 4 greitaeigiai liftai, iš kurių 2 – panoraminiai.

Pastato konstrukcijos

Grand Office pastate išbetonuota daugiau kaip 10.000 kv. m smulkiagrūdžio betono grindų ir 2.000 kv. m.  nuolydžių virš požeminės automobilių stovėjimo aikštelės. Betonas buvo maišomas čia pat, statybų aikštelėje, ir perduodamas siurbliais  į 86 metrų aukštį be jokių kranų.

Trys fasado pusės dengtos aliuminio ir dviejų kamerų stiklo paketais su išorine ir vidine selektyvine danga, o vienintelė uždara pastato pusė uždengta vėdinamuoju fasadu iš kompozitinių plokščių, kurį, kaip ir terasos (stogo) virš požeminės automobilių stovėjimo aikštelės hidroizoliaciją  įrengė UAB Ginstata.

Įmonė jau ne vieną kartą dirbo su generaliniu pastato rangovu YIT Kausta, todėl atliko ne tik statybos darbus, bet ir glaudžiai bendradarbiavo su projektuotojais, nustatant, kokias hidroizoliacines medžiagas teks naudoti. Nors darbus atlikti teko itin nepalankiomis oro sąlygomis, šaltuoju metų sezonu, fasado montavimą, dėka darbuotojų profesionalumo ir operatyvaus darbo valdymo, darbai buvo užbaigti keliomis savaitėmis anksčiau, nei buvo planuota.

Daug metų su generaliniu rangovu bendraujanti įmonė Irensta pasirūpino pastato vidaus apdaila. Aukštos kvalifikacijos specialistai atliko sienų apsiuvimo gipso kartono plokštėmis, sienų glaistymo, dažymo, bei plytelių klijavimo darbus. Įmonės vadovai džiaugiasi, kad tikslas laiku ir kokybiškai atlikti darbus, objekte buvo pasiektas.

Grand Office Vilnius, Descon, konstrukcinė dalis

Grand office, verslo centras Vilniuje, inžinerinės sistemos

Šilumos atgavimas pastate siekia net 85% dėl aukštos klasės vėdinimo, šildymo ir rekuperacinės sistemos. Elektros padeda sutaupyti šiuolaikinė apšvietimo sistema.

Verslo centre įrengtas automatizuotas keturių kontūrų šiluminis mazgas. Paduodamo vandens temperatūra yra automatiškai reguliuojama pagal lauko temperatūrą.

Automatizuotos yra dūmų šalinimo sistemos, viršslėgio palaikymo sistema, vėdinimo, paduodamo oro temperatūros sistemos, stovėjimo aikštelės CO ventiliacijos sistemos.